KRAKÓW

Kraków to miejsce pełne nastrojowości i czaru, to właśnie tu ogniem ział Smok, a sam diabeł podpisał cyrograf z Panem Twardowskim. Siedziba królów Polski imponuje rozmachem i mnogością atrakcji, których nie sposób wymienić jednym tchem.

Czytaj więcej

AUSCHWITZ BIRKENAU

Muzeum Auschwitz, KL Auschwitz (Stammlager), w tym KL Birkenau (Auschwitz II) i KL Monowitz (Auschwitz III) – zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, istniejący w latach 1940-1945, symbol Holocaustu.

Czytaj więcej

KOPALNIA W WIELICZCE

Kopalnia soli „Wieliczka” – kopalnia soli kamiennej, powstała w XIII wieku w Wieliczce pod Krakowem. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków, a w 1978 roku wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa.

Czytaj więcej

WSPÓŁCZESNA KOPALNIA GUIDO

Współczesna Kopalnia Guido to jedyna kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać i przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca górników pod ziemią. Takiego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie!

Czytaj więcej

SANKTUARIUM NA JASNEJ GÓRZE

Jasna Góra – sanktuarium, zespół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie, położony na wzgórzu Jasna Góra, którego nazwa pochodzi od nazwy klasztoru. Jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce.

Czytaj więcej

MUZEUM TYSKIE (TYSKIE BROWARIUM)

Muzeum Tyskie (Tyskie Browarium) – otwarta w 2004 r. instytucja muzealna, w której zgromadzono eksponaty dotyczące tradycji i historii Tyskich Browarów Książęcych oraz kolekcje fotografii, kufli, beczek, butelek, podkładek i wiele innych eksponatów związanych z piwem.

Czytaj więcej

MUZEUM ŚLĄSKIE

Nowe Muzeum Śląskie zostało oficjalnie otwarte w czerwcu 2015 roku na terenie pokopalnianym dawnej KWK Katowice (jeszcze do 1999 roku fedrowano tam węgiel). Później władze miasta podjęły decyzję o przekształceniu niszczejących terenów i utworzeniu na nich nowoczesnego kompleksu.

Czytaj więcej
Akceptujemy płatności wszystkimi popularnymi kartami kredytowymi i debetowymi.

płatności kartą

KONTAKT 24H GODZINY
7 DNI W TYGODNIU

telefon kontaktowy+48 888 426 888

mail kontaktowyTRANSFERKATOWICE@GMAIL.COM

free wifi

Partnerzy

friendlyinn
dentim
muzeumprl-u
katowiceapartment

lang pl lang de lang en